fbpx

Навикнат на постојани блокади, Мицкоски шири небулози,  во Собранието не се одлучува за содржината на учебниците

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

На Христијан Мицкоски на ум му се само блокади и деструкции па освен лажни вести и измислици почна да шири и небулози кои немаат никаква врска со реалноста.

Мицкоски треба да знае дека за содржините во учебниците и другите образовани помагала не се одлучува во Собранието, туку во надлежните институции.

Неодговорно и смешно е човек кој претендира да ја води државата, да не ја познава суштината и да се расфрла со флоскули.

Заради ваквиот неодговорен и лицемерен однос Мицкоски шест пати губи на избори и го чека нов пораз на локалните избори на есен.

Последни вести