fbpx

Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ на блокадите на Мицкоски, граѓаните не веруваат во неговите лаги, не сакаат блокади и деструкции

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Фијаското на таканаречените протести на Христијан Мицкоски покажува дека дури ниту во неговата партија веќе не му веруваат лагите што секојдневно ги пласира.

Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ учествуваат во блокадите на Мицкоски, кои ги нервираат граѓаните и го отежнуваат нормалното секојдневно функционирање.

Додека Мицкоски измислува непостоечки проблеми за да си ја здржи фотелјата во белиот дворец, СДСМ, Владата и парламентарното мнозинство остануваат посветени на реформите што носат развој, што носат напредок во интеграцијата кон ЕУ.

Последни вести