fbpx

Најавите за блокада на еколошката такса докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ ни за милиметар не е поместена од антидржавната матрица

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Во ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски нема нова понуда, нов концепт на повидок.

Провидна лага се наводните нови политики на ВМРО-ДПМНЕ, партија чии деструктивни и расипнички политики 11 години ја изолираа и држеа во заложништво државата и брутално ги понижуваа граѓаните.

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат капацитет да понудат нов концепт се додека одржуваат тесни врски со луѓето од мрачното минато на државата.

ВМРО-ДПМНЕ за време на преодната Влада блокираа поставување на модуларни болници, денес силно се противат на изградба на нов Клинички центар.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието се противеа на растот на платите и пензиите.

ВМРО-ДПМНЕ се противат над 4.700 наставници и стручни соработници да добијат трајно вработување.

Најавата за блокада на еколошката такса е силна потврда дека оваа партија е се уште нереформирана, дека единственото нешто што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаат да понудат се блокади и деструкции.

Граѓаните го ценат ваквиот однос на ВМРО-ДПМНЕ и затоа наесен ќе им испорачаат нов пораз на погубните политики на Мицкоски.

Последни вести