fbpx

ВМРО-ДПМНЕ повторно против граѓаните, нивните пратеници не гласаа за потребата од скратена постапка за намалување на ДДВ за струјата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ денеска уште еднаш го покажа своето антинародно лице.

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница не гласаа за усвојување на потребата од скратена постапка при носењето на измените и дополнувањата на Законот за додадена вредност со која ДДВ за струјата ќе се намали од 18 на 5 отсто.

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се против граѓаните да плаќаат помали сметки за електрична енергија, се противат на намалување на семејните трошоци.

Како и досега ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи на штета на граѓаните, да се противи на секое законско решение што носи придобивки за граѓаните.

Казна за таквото однесување ќе ги стигне на претстојните локални избори.

Последни вести