fbpx

Мицкоски може да се подготвува за нов изборен пораз, граѓаните знаат дека СДСМ го има најдоброто за секоја општина

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ постојано се на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата.

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен лажни вести, блокади и одбрана на криминалот.

Со таквата понуда Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги очекува нов пораз на изборите, што се наговестува и со сите анкети на јавното мислење каде СДСМ има стабилно водство пред ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните знаат дека СДСМ го има најдоброто за секоја општина, дека развојот на општините и напредокот на државата е можен само со СДСМ и затоа даваат силна поддршка.

Граѓаните на претстојните локални избори ќе застанат зад концептот на СДСМ кој води напред и уште еднаш ќе ги казнат погубните политики на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски.

Последни вести