fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит во Скопје, по повод Денот на Републиката

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

По повод големиот празник 2ри август – Денот на Републиката, во Скопје, делегација на СДСМ предводена од д-р Милена Стевановиќ, членка на извршниот одбор на СДСМ, заедно со Даниела Марковска, пратеничка на СДСМ и Саша Димитријевиќ, потпретседател на СДММ, положија свежо цвеќе и оддадоа почит на три спомен обележја: пред споменикот на Методија Андонов – Ченто, споменикот на АСНОМ во парк Жена Борец и пред споменикот на Никола Карев.

Последни вести