fbpx

Делегација на СДСМ предводена од заменик претседателката Сања Лукаревска оддаде почит во Пелинце по повод Денот на Републиката

Facebook
Twitter
LinkedIn

Делегација на СДСМ предводена од заменик претседателката Сања Лукаревска оддаде почит во Пелинце по повод Денот на Републиката

По повод големиот празник 2ри август – Денот на Републиката, во Пелинце, делегација на СДСМ предводена од заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, придружена од организациониот секретар на СДСМ, Мартин Попов и пратеникот и претседател на ОО СДСМ Куманово, Мартин Костовски, положија свежо цвеќе и оддадоа почит пред Меморијалниот центар АСНОМ.

 

Последни вести