fbpx

Мицкоски да престане да се однесува лицемерно и неодговорно и да ги осуди протестите каде лекарите се нарекуваа „убијци“

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски за целото времетраење на коронакризата ја покажуваат својата деструктивна и неодговорна улога во борбата со коронавирусот.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски наместо да повикаат на масовна вакцинација застанаа зад протестите на кои здравствените работници се наречени „убијци“.

Дали за Мицкоски убијци се доктори и медицинскиот персонал кои го лекуваа додека беше заразен со коронавирусот?

Мицкоски да престане да се однесува лицемерно и неодговорно, да ги осуди овие срамни и навредливи протести, да се огради од нив и да почне да се бори против коронавирусот, кој се победува со вакцинација.

Редно е Мицкоски да повика на масовна имунизација сега откако мерките го предомислија да се вакцинира.

Остана неодговорено и прашањето кога Мицкоски ја примил вакцината, дали на почетокот на август кога објави на Фејсбук или на 31 август, кога кажа на телевизија.

Нема ништо необично за Мицкоски, политичар без став да се изгуби во сопствените лаги, да шири невистини.

Затоа поради таквото негово незрело и неодговорно однесување кое претставува опасност по здравјето на граѓаните одново ќе биде поразен на локалните избори.

Последни вести