fbpx

Заев од Пробиштип: Не ги сака народот кочниците на Мицкоски, туку го бара и заслужува „Најдоброто“ за да продолжи развојот на општините

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

„Важни, капитални проекти за Пробиштип, кандидатот на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не може ниту да сонува, а не пак да понуди или реализира и тој како и другите кандидати од ВМРО-ДПМНЕ знаат само да го слушаат Христијан Мицкоски и да нудат само враќање назад во темното минато, порача вечерва од Пробиштип“, претседателот на СДСМ Зоран Заев.

„Знам јас каде се прават најдобрите акумулатори во државава, како што знаат и сите останати, во фабриката која е тука во вашата општина, тоа е милионска странска инвестиција. Ама знам и каде се прават најдобрите кочници, во белиот дворец во Центарот на Скопје. И тоа е милионска инвестиција ама изградена со наши народни пари. И покрај масовното производство на кочници, тие не можат да се пробијат на пазарот, веќе четири години народот не им ги купува. Ниту ќе го закочат напредокот, ниту ќе ја вратат државата назад за пак да ги крадат народните пари, за пак да изигруваат локални шерифи и паши и да не одговараат пред никого. Не сака народот кочници, не сака да кочи туку сака енергија сака да продолжи брзо напред, кон нови инвестиции, кон повисоки плати и пензии кон подобар квалитет на живот во секоја општина“, порача Заев.

Тој пред присутните додаде дека народот го бара „Најдоброто“, затоа што најдоброто и го заслужува.

„Најдоброто го носи СДСМ и Коалицијата, најдоброто за Пробиштип е под реден број 12!На 17 октомври одберете го најдоброто! Гласајте за број 12, гласајте за Драган Анастасов-Ладич за градоначалник! Гласајте за советничката листа предводена од Оливер Андовски! Број 12 за да продолжи развојот на Пробиштип, број 12 за да продолжи Најдоброто за Пробиштип!“, повика Заев.

Последни вести