fbpx

ВМРО-ДПМНЕ го призна непотизмот во општина Гази Баба

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ го призна непотизмот, ја призна и грубата партизација на општина Гази Баба.

Толку од „новиот договор“ на партијата предводена од Христијан Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ не се менува, продолжува со старите практики на партизација и непотизам нешто што граѓаните го гледаа цели 11 години.

ВМРО-ДПМНЕ е симбол за непотизам, исто како и нивниот лидер Мицкоски кој бил асистент на Машински факултет кај сопствениот татко.

Последни вести