fbpx

На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ требаше да се појави Мицкоски и да каже што зборувал на средбата со Кирил Петков

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Наместо лажни конструкции и рециклирани обвининувањa, јавноста денеска очекуваше дека на трибината на ВМРО-ДПМНЕ ќе се појавеше Христијан Мицкоски и ќе одговори на прашањата за кои молчи со денови.

Дали Мицкоски на бугарскиот премиер Кирил Петков му ги постави прашањата кои ги нарачуваше од медиумите?

Што кријат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ од средбата со Петков? За што се зборувале на таа средба?

Граѓаните видоа и претходно на средба на Мицкоски со Бојко Борисов дека тој ги менува ставовите кога се среќава со официјални претставници.

Дали така било и на средбата со Петков, треба да каже самиот Мицкоски.

Последни вести