fbpx

СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на вечното почивалиште на Претседателот Борис Трајковски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Почитувани,

Денеска партиска делегација предводена од Вангел Андрески, орагнизационен секретар на СДСМ, Рената Јајоска, членка на ИО на СДСМ и советничка во Советот на Град Скопје, и Александар Саша Димитријевиќ од СДММ, во името на СДСМ положија свежо цвеќе и оддадоа почит на вечното почивалиште на Претседателот Борис Трајковски.

Последни вести