fbpx

СДСМ го штити стандардот на граѓаните во криза додека градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ трошат милиони на партиски вработувања

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Со 400 милиони евра владата предводена од СДСМ го штити стандардот на граѓаните и компаниите во време на глобална криза.

Од друга страна гледаме аздисување на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ кои секојдневно ги трошат општинските буџети за вдомување на партиски кадри по општините.

Само пет градоначалници годинава ќе потрошат над еден милион евра за партиски вработувања.

Наместо помош за граѓаните во време на криза градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се жалат дека немаат пари да платат ниту струја а трошат стотици илјади евра на скапи компјутери и телефони, на чоколади и сокови.

ВМРО-ДПМНЕ е симбол на расипништво.

Последни вести