fbpx

ВМРО-ДПМНЕ да ги врати парите кај граѓаните од луксузите во Белиот дворец како 20.000 евра за теписони или лустери

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Во време на најголемата светска економска криза, кога растат цените на енергенсите и на храната, а политичките субјекти од цела Европа се обединуваат во настојувањата да изнајдат конструктивни решенија за заштита на животниот стандард на граѓаните и обезбедување доволно енергенси за претстојната зима, Христијан Мицкоски со најавите засилени блокади се однесува крајно неодговорно.

Тоа е продолжение на безобѕирното однесување на ВМРО-ДПМНЕ, која набавувала теписони за 20.000 евра или лустери за дестици илјади евра, која потрошила стотици илјади евра на скап мебел и опрема за уредување и декорација на Белиот дворец, што е потврдено преку судските процеси и признанија на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ.

Ако ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да направи било што конструктивно, нешто од интерес на граѓаните, наместо да се заканува и уценува со блокади и некаква радикализација нека ги продаде луксузните теписони и лустери во Белиот дворец и парите да ги врати кај граѓаните.

За разлика од ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски кои се грижат само за лични и партиски интереси, кои се противат парите да завршуваат кај граѓаните, СДСМ води политика за враќање на парите кај граѓаните, повисоки плати и унапредување на животниот стандард на граѓаните.

Нема да им успеат ниту една уцена, ниту еден обид за блокада.

Последни вести