fbpx

ВМРО ДПМНЕ да побара одговорност од Мицкоски за поткопување на државните позиции со Бугарија

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ треба да побара одговорност од Христијан Мицкоски затоа што со денови ширеше лаги и невистини за процесот со Бугарија.

Мицкоски лажеше за наводна асимилација и бугаризација и ги поткопуваше државните позиции во однос на Бугарија.

За таквото однесување ВМРО-ДПМНЕ да побара одговорност од Мицкоски а потоа да престане со деструкциите.

ВМРО-ДПМНЕ мора да се промени и наместо за туѓи интереси да почне да работи за интересите на граѓаните и државата.

Последни вести