fbpx

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се нервозни затоа што не можат да го одбранат криминалот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Нервозата на Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ е голема затоа што не можат да го одбранат криминалот на режимот.

Мицкоски се плаши од правдата.

Особено имајќи предвид дека осомничениот Димитар Димовски е дел и од заедничката фирма токму со Мицкоски, која добива државно земјиште за бизнис со хидроцентрали од владата на Груевки.

Колку тоа да не им се допаѓа на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски, сите што прекршиле закон мора да понесат одговорност, пред надлежните правосудни органи.

Времето кога судството и обвинителството беа партиски органи заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција.

Законите важат за сите подеднакво, секој што прекршил закон мора да одговара.

Последни вести