fbpx

За лагите на Милошоски секојдневно има нови деманти, не е достоен да биде пратеник и мора да си поднесе оставка

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи.

Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е последниот во низата деманти на лагите на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Милошоски дека наводно дури седум земји членки биле против отворање на преговори со нашата држава.

Секојдневно се потврдува дека Милошоски свесно шири лажни вести и невистини на штета на државата.

Граѓаните не заслужуваат пратеници кои свесно и намерно ги лажат за теми кои се од национален и државен интерес како што е членството во ЕУ.

Милошоски не е достоен на функцијата што ја извршува и затоа, тој мора веднаш да си поденесе неотповиклива оставка од функцијата пратеник во Собранието.

Скопје, 22.06.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести