fbpx

Милошоски напразно се правда, после изнесените лаги да си поднесе оставка од функцијата пратеник

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Милошоски лажеше додека беше на власт, денес лаже и во опозиција, на штета на сопствената држава. Милошоски, најнеуспешниот поранешен министер за надворени, потона во сопствената лажна вест.

Лагите на Антонијо Милошоски дека дури 7 земји членки биле против нашата држава да ги започне преговорите со ЕУ и официјално се демантирани.

Се потврди дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ свесно шири лажни вести против државните интереси.

Тоа е ВМРО-ДПМНЕ на Христијан Мицкоски, без идеја, без програма, шират лажни вести, безобрано и дрско лажат.

Милошоски откако е фатен напразно се правда, треба да си поднесе оставка од функцијата пратеник затоа што не е достоен да ја извршува

Скопје, 20.06.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести