fbpx

Мицкоски да одговори како со професорска плата се стига со имоти во Скопје, Охрид и Црна Гора

Facebook
Twitter
LinkedIn

Христијан Мицкоски треба да одговори како со просечна професорска плата се стигнува до куќа од еден милион евра во Скопје, со имот во Охрид и Црна Гора, порача пратеничката на СДСМ Љубица Спасова на денешната седница на Собранието.

Спасовска посочи дека времето на неказнивост заврши, дека нема враќање на криминалот, а најмалку на Никола Груевски.

„Колку побрзо го сфатите тоа, толку подобро ќе биде и за вас и за граѓаните“ порача Спасова.

Последни вести