fbpx

Гласот за Сиљановска е глас за враќање на режимот на Груевски, граѓаните тоа нема да го дозволат

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Граѓаните во првиот круг од престедателските избири покажаа дека не сакаат нов Ѓорге Иванов, не сакаат нов партиски послушник што ќе работи спротивно на нивните интереси. 

Гласот за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас за да се врати режимот на Никола Груевски. 

Гласот за канидадатката на Христијан Мицкоски е глас за одбрана на насилниците и насилството од 27 април

Гласот за Сиљановска е глас за враќање во темното минато на поделби, конфликти, неправда и неказнивост.

Граѓаните нема да го дозволат тоа, нема да дозволат да се врати режимот на Груевски, да се вратат неправдите и поделбите. 

На 5 мај, граѓаните ќе ги потврдат промените и уште помасовно ќе го поддржат концептот предводен од Стево Пендаровски што води напред кон иднина во ЕУ и НАТО.

На 5 мај граѓаните ќе изберат нов, вистински претседател, ќе изберат напредок. Заедно напред.

 

Скопје, 24.04.2019

​ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ

​СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести