fbpx

Мицкоски да не бега туку да одговори што одбрал, ЕУ блок или останува со Левица?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Во период кога структурните реформи во државата се од суштинска важност, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ одбраа да го репризираат стариот филм на бегање од одговорност и пласирање лажни вести.

Наместо јавно да каже кој е неговиот став за иднината на државата Мицкоски како и по обичај прибегна кон пласирање нови глупости во јавноста.

Во овој клучен период за нашата држава, не е време за нови бесмислени измислици што немаат никаква врска со реалноста, туку е време за глас за Европа во македонското Собрание.

И затоа уште еднаш ги повикуваме Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да размислат, да одлучат и конечно да одговорат дали ќе се приклучат на европскиот блок или ќе останат во заложништво на Левица и нивниот антиевропски, проруски деструктивен блок.

Последни вести