fbpx

Државата тргна напред, обединети продолжуваме да чекориме по патот на развојот и напредокот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска го посети Тетово.

Пендаровски со граѓаните разговараше за патот по кој оди земјава, за решавањето на деценискте проблеми и придобивките  кои ги носат евроинтеграциите.

Пендаровски истакна дека по години стагнација и изолација, државата конечно има  јасна слика и јасен пат по кој се движи, а тоа е патот што води до полноправно членство во ЕУ и НАТО.

Ова е време на решавање децениски проблеми што не држеа во изолација и време на крупни одлуки кои ни помагаат заеднички, обединети да градиме подобра иднина за нас, за нашите деца. Цврсто верувам во европската иднина на нашата држава и затоа се кандидарам за претседател. Мораме да продолжиме да чекориме по патот на развој и напредок, мора да останеме посветени на процесот на евроинтеграциите затоа што тие носат огромни придобивки, како за државата, така и за граѓаните,  порача Пендаровски од Тетово.

Граѓаните на Пендаровски му ги пренесоа очекувањата за потребата од вистински претседател кој ќе обединува и сплотува и изразија верување дека токму тој, Стево, ќе биде следниот претседател кој ќе ја води државата кон ЕУ и НАТО.

 

 

Скопје,11.03.2019                                       

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести