fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит во Скопје по повод Денот на Републиката

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По повод големиот празник 2ри август – Денот на Републиката, во Скопје, делегација на СДСМ предводена од преводена од портапролката на СДСМ, Богданка Кузеска, придружувана од Тина Пеповска, форум на Жени на СДСМ и Мартин Бошковиќ, СДММ положи свежо цвеќе и оддаде почит на три спомен обележја: пред споменикот на Методија Андонов – Ченто, споменикот на АСНОМ во парк Жена Борец и пред споменикот на Никола Карев пред Собранието.

Последни вести