fbpx

Мицкоски да одговори дали се плаши од тоа ќе го покаже истрагата за Онкологија

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски да одговори пред јавноста дали се плаши што ќе покаже истрагата за случајот на Онкологија, за се што се правело години наназад.

Грозоморната шема била воспоставена пред многу години и сега е време секој што се огрешил да се соочи со одговорноста и да биде изнесен пред лицето на правдата.

Очигледно поврзувањето на Мицкоски на истрагата со ново барање за избори е само за да не се реши овој случај, кој се отвора за прв пат после 20 години.

Мицкоски наместо да ја поздрави акцијата на надлежните институции за расчистување криминал на клиниката за Онкологија, се обидува да го политизира случајот, злоупотребувајќи ги болните.

Последни вести