fbpx

Поевтинуваат над 500 производи од 25 категории, СДСМ го штити стандардот на граѓаните

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ го штити стандардот на граѓаните. Со новите мерки и одлуки на Владата се намалуваат цените на над 500 прехранбени производи во 25 категории, кои граѓаните до 30 ноември ќе ги купуваат по намалени, замрзнати цени.

Се намалуваат цените на лебот, оризот, месото, млекото, јогуртот, сирењето, кашкавалот, брашното, јајцата, овошјето, зеленчукот…

Основните прехранбени производи ќе се продаваат за 10 проценти пониска цена во однос на цената по која што се продавале на 1 август.

Кај дел од производите кај кои од август до сега е забележано енормно покачување на цените може да има поевтинување и за 30 проценти.

Последни вести