fbpx

Мицкоски треба да одговори за диловите со Груевски, дали ги прикрива барањата за амнестија

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски треба да одговори за диловите со Груевски.

Дали на овој начин Мицкоски ги прикрива барањата за амнестија на негови сопартијци, заради незадоволство токму од него?

За Никола Груевски нема да има амнестија и ќе биде уапсен во истиот моментот кога ќе стапне во земјава.

Но, нема дилема дека Груевски сепак е вистинскиот лидер на ДПМНЕ, и затоа Мицковски е толку нервозен.

Политиката на блокада на Мицковски е само копија на оригиналот и очигледно дека има структури во ДПМНЕ кои не се задоволни од него.

Последни вести