fbpx

ВМРО ДПМНЕ е навикната само на злоупотреби и не знае што е двоење на партијата од државата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ е партија која е навикната исклучиво на злоупотреба на државните ресурси. ВМРО – ДПМНЕ не знае што е тоа двоење на партијата од државата и затоа сее лаги, манипулации и навистини.

Јавноста добро знае дека кампањата за референдумот во медиумите ќе ја води Собранието, преку пратениците и дека политичките субјекти со сопствени средства ќе реализираат продукција на содржини кои ќе се емитуваат во медиумите.

ВМРО-ДПМНЕ треба да се приклучи на ЕУ и НАТО опцијата за Македонија, наместо да шират невистини на кои ни самите не им веруваат.

Скопје, 31.08.2018

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести