fbpx

ВМРО-ДПМНЕ призна дека беше раскалашена власт

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Пратеникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, вечерва во Собранието на Република Македонија искажа клучно признание за начинот на кој неговата партија се однесуваше додека беше на власт.

“Раскалешеност” е зборот којшто Димовски го употреби за 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Македонија се уште се справува со раскалашеноста на Груевски, Димовски, Мицкоски и фамилијата, без разлика дали се подготвени да дискутираат за тоа или не.

Владата предводена од СДСМ ја носи Македонија во економски раст наспроти политиките на економска пропаст, политика на одговорно управување наспроти расипничко трошење на парите на граѓаните.

 

Скопје, 11.04.2018

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

Последни вести