fbpx

Европските социјалисти, ПЕС, му честитаа на Филипче за изборот за претседател на СДСМ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Партијата на европски социјалисти, ПЕС, му честитаа на Венко Филипче за изборот за претседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

-Честитки до Венко Филипче, новиот лидер на нашата сестринска партија, СДСМ. Со нетрпение ја очекуваме нашата соработка, стои во честитката на ПЕС.

Последни вести