fbpx

Заев од Богданци: Општината е важна за животот на секој, важно е секој правилно да одлучи

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

-Низ светот имаме многу пријатели кои и сакаат добро на Македонија но од нас зависат работите. Затоа ве повикувам, гласајќи за кандидатот Блашко Шапов и оваа советничка листа, да гласаме за конечност на промените што ќе донесат живот и еднаквост за сите во општините во Македонија, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Богданци.

Претседателот Заев на вториот ден од изборната кампања предочи дека општините се многу важни за секојдневниот живот на граѓаните. Сподели искуство како со домаќинско управување, општината може да нема ни денар долг, туку напротив да биде напредна според граѓанските интереси.

-Општините се многу важни, од искуство говорам, под општините се градинки, училишта, комунални претпријатија, социјални центри. Од интерес на секој граѓанин е правилно да одлучи за кого ќе гласа и за каква општина ќе гласа, порача претседателот Заев.

Претседателот на СДСМ, Заев се обврза на современи и развиени општини за сите граѓани, во коишто здравјето на граѓаните и нивните потреби ќе бидат врвен приоритет.

-Ќе работиме на вистински локален развој, на вистински домашни и странски инвестиции, на вистински и квалитетни работни места што ќе даваат вистински и достоинствени плати. Да обезбедиме перспективи за сегашните и за идните генерации. Во име на иднината на Богданци и на иднината на Македонија, ве повикувам заокружете го бројот 19 на локалните избори на 15 октомври, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Богданци.

 

 

Последни вести