fbpx

Со ребалансот парите се враќаат кај граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие 11 годишното расипништво

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Залудни, очајни и лицемерни се обидите на ВМРО-ДППМНЕ да го сокрие нивното 11 годишно расипништво и безобразно трошење на парите на граѓаните, за кое јавноста секојдневно сведочи.

Додека мнозинството граѓани живееше во сиромаштија и долгови, функционерите на ВМРО-ДПМНЕ парите од Буџетот ги трошеле на скапи вечери, костуми, чевли, ноќевања во ексклузивни хотели, и посети на спа центри платени со државни пари. Безобразното и расипничко трошење на парите на граѓаните, отишло дотаму што дури и дел од обезбедувањето на Никола Груевски трошело стотици евра дневно за ручеци и вечери.

Наспроти таквото расипнчко владеење на Груевски, ребалансот на Буџетот ги следи реалните потреби, ги враќа парите назад кај граѓаните и е првиот чекор кон остварување на зацртаните реформи што носат нови работни места, повисоки плати и целосен економски напредок.

Скопје, 12.07.2017

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

Последни вести