fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит во чест на големиот празник на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Facebook
Twitter
LinkedIn

Во чест на денешниот голем празник 24 мај – Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј и ден на словенската писменост и култура, делегација на СДСМ во состав, Петар Атанасов, пратеник и претседател на Комисијата за образование, Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура и Сања Лукаревска, членка на Извршниот одбор на СДСМ оддадоа почит и положија свежо цвеќе на споменикот на браќата Кирил и Методиј пред платото на УКИМ.

 

 

 

Последни вести