fbpx

ВМРО-ДПМНЕ нема да успее да ги блокира промените за спас на нафтените платформи

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Расте нервозата кај Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи доаѓа време на правда, кога ќе треба да се одговара за направените криминали и злоупотреби.

Блокадата на Собранието е последниот обид за спас на криминалните бизниси на Фамилијата, фирмите кои се блиски до Мијалков и неговите нафтени платформи.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема право да ги кочи демократските процеси коишто ги избра огромното мнозинство од 700 илјади граѓани и коишто ќе се случат.

Ќе има нов претседател на Собранието и нова реформска Влада на граѓаните на Р.Македонија, согласно Деловникот на Собранието, Уставот и законите на Република Македонија.

 

Скопје, 19.09.2016

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести