fbpx

Фамилијата призна вина?!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Истрагата на Специјалното јавно обвинителство не смее да биде попречувана од никого!

СЈО и МВР мора да бидат оставени професионално да ја завршат својата работа во интерес на правдата, за да ја вратат довербата на граѓаните во институциите.

Владеење на правото во оваа земја мора да има, секој кој го прекршил законот ќе се соочи со одговорноста.

Попречувањето на работата на СЈО од страна на соработниците на Никола Груевски и Сашо Мијалков во системот на МВР укажува на паничен страв на фамилијата од откривање на вистината за сторениот криминал и оддава признавање вина.

Одговорност за прислушувањето мора да има и ќе има.

 

Скопје, 22.10.2016
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести