fbpx

ВМРО-ДПМНЕ бега од избори на 11 декември

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ денеска достави кристално јасна иницијатива за распуштање на Собранието на Р.Македонија веднаш.

Токму Трајко Вељаноски, со едно соопштение, ја разобличи провидната намера на ВМРО-ДПМНЕ да го избегне распуштањето на Собранието и да избега од избори на 11 декември.

Пратеничката група на СДСМ и коалиционите партнери ќе присуствуваат и ќе гласаат за распуштање на Собранието денеска во термин во којшто претседателот на Собранието ќе ја закаже седницата.

 

Скопје, 12.10.2016

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

 

 

 

Последни вести