fbpx

Спасовски: Сите на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ ги очекуваат судски пресуди, затоа сакаат обнова на режимот, нема да има

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

„И правда мора да има за сите. Секој кој сака да пљачка, ќе одговара. Но ќе одговараат и судиите и обвинителите кои кријат предмети во фиока“, додаде Спасовски, кој најави испитување на имотната состојба на судиите и обвинителите и разрешување по автоматизам судии и обвнинители кои криеле предмети.

Мицкоски и сите на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ ги очекуваат судски пресуди. Нивната цел е да го вратат режмот. Тоа не смееме да го дозволиме“, порача Спасовски.

Последни вести