fbpx

Полицијата против пироманите: приведени 17 лица за подметнување пожари

Facebook
Twitter
LinkedIn

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, потврди дека досега се приведени 17 лица, а на разговор во станица повикани се уште 16 други за подметнување пожари. Веќе се поднесени три кривични и две прекршочни пријави против несовесните граѓани за кои се обезбедени докази дека намерно подметнале оган.

Ефикасната реакција на полицијата со откривање на пироманите преставува закана кон сите оние кои се обидуваат со пожар да ги уништуват шумите дека нема да поминат неказнето за своите злодела.

Последни вести