fbpx

Криминалот на Груевски медиумските курири не можат да со сокријат со измислици

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Никола Груевски и неговата криминалната банда нема да се спаси со секојдневните манипулации и измислици на медиумските курири.

Преку лаги и невистини, медиумските курири сакат да ги сокријат криминалите на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

Ставот на меѓународната заедница е јасен – аболицијата да се поништи во целост и дека селективна правда не е прифатлива.

Овој став медиумските курири не го пренесоа, бидејќи се плашат од вистината и враќањето на правдата.

“Курир”, “Република” и “Радио слободна Македонија” се три провладини медиуми коишто за три години оствариле приходи од 3 милиони евра.

Затоа медиумските курири се вистински платеници коишто се ставаат во заштита на криминалот на Никола Груевски.

Едно треба да е јасно, ништо нема да му помогне на Никола Груевски, најмалку лагите на медиумските курири. Нема бегање од одговорноста.

Граѓаните од цела држава, без разлика на политичка, верска или национална припадност се на нозе, на улиците во градовите ширум Македонија.

СДСМ на чело со Зоран Заев ја започна борбата за Македонија храбро, решително и во интерес на сите нејзини граѓани.

Денес, без разлика на политичка, национална или верска припадност, граѓаните на Македонија се на нозе, во име на демократијата и слободата, за враќање на правдата.

Слободна, демократска Македонија ја враќа правдата.

Нема спас за аболицираниот Груевски и неговото друштво. Секој што го прекршил законот ќе одговара.

 

Скопје, 31.05.2016

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести