fbpx

Мицкоски го чека нов пораз на локалните, инаку избори имаше пред помалку од година и нив ги изгуби

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Пред помалку од една година граѓаните гласаа на фер слободни и демократски избори каде дадоа силна поддршка на концептот предводен од претседателот Заев, концепт кој води напред кон развој и интеграција.

На тие избори Мицкоски беше поразен, а ќе биде поразен и одново на локалните избори наесен, затоа што граѓаните не сакаат неискрени, нечесни и деструктивни политичари каков што е Мицкоски.

Последни вести