fbpx

Лукаревска на трибина во Крушево: ВМРО-ДПМНЕ се спрема за нов пораз на локалните избори наесен!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Очигледно е дека во ВМРО-ДПМНЕ се во некое бунило па затоа освен еден кандидат па затоа досега излегоа само со еден кандидат, очигледно е дека се спремаат за нов пораз, истакна вечерва заменик претседателката Сања Лукаревска на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Крушево.

– Не смееме да заборавиме дека во 2017 година тие ни го оставија општините во големи долгови и затоа, овие свежи сеќавање, треба да бидат поттик дека на следните локални избори не смееме да дозволиме повторно да се вратиме во расишничкото владеење на некои од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ. Затоа овде во Крушево работата е кристално јасна, го имаме најдоброто и уште еднаш да потсетам, аманетот на нашите претци да си го чуваме како светост, порача Лукаревска.

Последни вести