fbpx

Мицкоски го очекува пораз на локалните избори, ниту самиот тој не верува во неговата понуда на кандидати за градоначалници

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски ниту самиот не верува во неговата понуда за кандидати за градоначалници.

Тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем да најдат кандидати за градоначалници, затоа што сите знаат дека ВМРО-ДПМНЕ е извесен губитник на локалните избори.

И во Град Скопје, и низ целата држава, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ги очекува пораз затоа што освен лажни вести, деструкции и блокади ништо друго и не нудат.

Граѓаните ги препознаваат деструктивните политики на Мицкоски, тој е осамен во својот простотилак кој јавно го обелодени на социјалните мрежи и затоа му следува уште еден пораз.

На претстојните локални избори граѓаните повторно ќе ги победат деструкциите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и ќе им испорачаат нов пораз, седми по ред.

Последни вести