fbpx

Се потврди она што го говоревме, изјавите дека пратеник бил киднапиран се чиста невистина, мнозинството пратеници се за напредок и продолжување на европските интеграции

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Се потврди она што го говоревме, изјавите дека пратеник бил киднапиран беа несериозни, неодговорни односно чиста невистина.

Лагите на Мицкоски и Апасиев и нивните обиди да ја закочат земјата не проаѓаат во Собранието и тоа е добрата вест.

Ја поздравуваме најавата на господинот Кастриот Реџепи, мнозинството пратеници се за напредок, за задржување на вистинскиот пат, за продолжување на европските интеграции, за добри односи со соседите и стабилни меѓуетнички односи, за економска сигурност.

СДСМ е отворена за соработка со сите демократски сили и пратеници, заедно да обезбедиме продолжување на напредокот на земјата.

Стабилноста на земјата е обезбедена. Народот може да биде спокоен.

Последни вести