fbpx

Мицкоски не се огради од криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, ист како Груевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

И покрај бројните судски пресуди за криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу нив и последната за предметот Талир 2, Христијан Мицкоски упорно не се оградува од криминалот на неговата партија.

Тоа само кажува дека е ист како неговиот ментор Никола Груевски дека е на страната на криминалот.

По судската пресуда за Талир 2 каде се докажа дека ВМРО-ДПМНЕ криминално се стекнала со имот, најмалку што Мицкоски можеше да направи е да се огради и извини за криминалните зделки од епски размери.

Но наместо тоа Мицкоски по секоја цена го брани криминалот на неговата ВМРО-ДПМНЕ.

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е партија заглавена во режимска матрица која работи единствено на штета на граѓаните и државата.

Последни вести