fbpx

Мицкоски потона во криминалот на ВМРО ДПМНЕ, за Талир 2 се е јасно, да ги врати украдените пари

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Виде народот денеска дека Христијан Мицкоски ја разбира правдата исто како неговиот ментор Никола Груевски.

Тој да седи во скапиот бел дворец, со вазни од 180.000 евра и плочки од 100.000 евра и да кажува на судот како да суди.

Во судскиот процес Талир 2 се е јасно, ВМРО-ДПМНЕ на незаконски начин се стекнала со имот меѓу кој и Белиот дворец и уште 30ина простори низ државата.

Наместо да бараат изговори, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да ги вратат парите.

Последни вести