fbpx

Каевски: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Пратеникот и портпарол на СДСМ на својот ФБ профил прашува дали Христијан Мицкоски нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија на криминалот?

Статусот на Каевски ви го пренесуваме во целост:

Дали е точна информацијата објавена на некои медиуми дека:

Мицкоски нудел поддршка за францускиот предлог а за возврат да добие амнестија за криминалот со партиското седиште, криминалот со хидроцентралите и делчевските ниви?

Дали е точно дека договарал тајна средба со приватен авион во Австрија, со висок претставник на ЕПП каде бил подготвен на писмено да ги даде овие гаранции?

Еве вечер има митинг, нека повели на митингот нека ги одговори овие прашања.

https://www.facebook.com/1009627987/posts/pfbid02wPwg5TraK4hmzdxAeZMXjaBFULX4z7GXGs8Fw26GT1CqRjy79xYKvtcP9K9FA2QUl/?d=n

Последни вести