fbpx

ВМРО ДПМНЕ е против ЕУ, затоа хистерично лаже

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ, тоа вчера пред јавноста го призна им самиот Христијан Мицкоски.

Затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ хистерично ја лажат јавноста со месеци.

Исто како што лажеа за измислена Тиранска платофрма, за кантонизација, за кампови со мигранти, сега лажат за измислена бугаризација.

Секому му е јасно дека во предлогот од француското претседателство се вградени нашите забелешки и ставови, дека имаме чист македонски јазик во ЕУ, дека историските прашања нема да се дел од преговарачкиот процес.

Кога се во прашање теми од врвен национален и државен интерес, како што е евроинтеграцискиот пат на државата, иднината на граѓаните и заштитата на македонскиот идентитет, потребна е одговорност, зрелост и државнички капацитет.

Последни вести