fbpx

Сега и ЕУ и Вархеј му се виновни на Мицкоски, тоа ли се насоките од Груевски?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Откако му потонаа сите лаги, откако не успеаја сценарија за дестабилизација на земјата, откако неговите пратеници побегнаа од дебата и не гласаа во македонското Собрание, сега на Мицкоски му се виновни ЕУ и еврокомесарот Вархеј.

Тоа ли се насоките од Никола Груевски по кои Мицкоски замина за Будимпешта или има и нешто друго?

Дали во Будимпешта Мицкоски исто така ја ословуаше својата земја како кратенка од регистерска табличка, со НМК?

Дали во колата за Будимпешта освен за Николовски имаше место за неговиот партнер Апасиев?

Мицкоски треба да се отрезни од деструкциите инаку останува сам со Апасиев во анти ЕУ коалицијата која одработува за туѓи интереси.

Последни вести