fbpx

Поминаа 5 дена, шпицниот градоначалник Мицкоски молчи за неговите раце во тендерот од 136 м евра

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Поминаа веќе 5 дена како шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски молчи за неговата улога, или со речникот на ДПМНЕ, за неговите рачиња во тендерот од 136 милиони евра.

Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ се фатени живи, со рацете во скандал тежок 136 милиони евра.

Оттука е нервозата, оттука е паниката и затоа штанцаат невистини во очаен обид дека ќе го покријат скандалот.

Не бива таа работа, особено што продолжува расколот во ВМРО ДПМНЕ, после Арсовска и Мицевски застана контра ставовите на Мицкоски.

А што се однесува до Ковачки, токму тој е дрзертер, избега од Армијата за да му служи на Мицкоски како пратеник.

Тоа што шпицниот градоначалник се крие а го вади Ковачки, вмешан во 27 април и неуспешен обид за дестабилизација на земјава во јуни, говори колку е очаен Мицкоски.

Последни вести