fbpx

Честитка на генералниот секретар Николовски за Рамазан Бајрам: Нека е честит празникот и нека донесе радост, среќа и спокој!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, по повод големиот муслимански празник  Рамазан Бајрам, упати честитка до сите припадници на исламската вероисповед во Република Северна Македонија посакувајќи им добро здравје, среќа и благосостојба:

„Во  мое име и од името на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, ви го честитам големиот празник Рамазан Бајрам. Нека е честит и благословен празникот и нека донесе радост, среќа и спокој во вашето семејство, во вашиот дом!

Добрината, меѓусебното почитување, разбирање и помагање се вредностите кои не обединуваат и за кои се залагаме.

Да го продолжиме заедничкиот пат, да го негуваме и градиме концептот едно општество за сите, во духот на солидарноста и меѓусебната доверба, за подобра иднина за сите нас.

Заедно и сплотени да бидеме позитивен пример за генерациите што доаѓаат. 

Примете ги моите честитки во овие празнички денови на Рамазан Бајрам во духовен мир, радост и среќа“ стои во честитката од Николовски.

 

 

 

 

Последни вести