fbpx

Спасовски: Нема да дозволиме враќање во минатото кога шепотевме, се бориме за правда за сите!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Носителот на листа на кандидати за пратеници од Изборна Единица 2, предводена од СДСМ и Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, се обрати на централниот митинг на СДСМ, Коалицијата за евроска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

„Почитувани граѓанки и граѓани,

Ние нема да дозволиме да се вратиме во минатото кога шепотевме!

Се бориме за безбедна, стабилна и сигурна Македонија преку европските вредности во институциите!

Се бориме за Правда за сите!

Нема откажување од иднината! Победа!”, порача Спасовски.

Последни вести